Anodeerimine

Alumiiniumi anodeerimine punases ja sinises toonis.

Anodeerimine sinises ja punases toonis.

Anodeerimine (anodizing) on elektrokeemiline protsess, mida kasutatakse metalli pinnale oksiidikihi tekitamiseks.Protsessi käigus eemaldatakse  metalli pinnalt naturaalne oksiidikiht ja asendatakse kunstliku oksiidikihiga.

Anodeerimine suurendab metallist objektide korrosiooni- ja kulumiskindlust ning tagab parema adhesiooni ehk nakkuvuse erinevate kruntvärvide ja liimidega, mida töötlemata metalli pind aga ei suuda nii hästi tagada. Kuna tekkiv oksiidikiht on poorne, on suurema tugevuse saavutamiseks soovitatav detail pärast anodeerimist ka “tihendada”, kasutatades selleks spetsiaalset protsessi. Tihendamine vähendab poore ja suurendab katte tugevust ja vastupidavust. Peale oksiidikihi kasvatamist on võimalik antud kihile omistada ka erinevaid värvitoone.

Anodeerimisprotsess on rakendatav teatud metallidele ja nende sulamitele, millel moodustuv oksiidikiht on stabiilne ja tihe. Eelkõige kasutatakse anodeerimist alumiiniumist valmistatud objektide kaitsmiseks, kuid anodeerimist on võimalik rakendada ka titaanile, tisngile, tsirkooniumile, nioobiumile ja hafniumile. Rauasulamite puhul anodeerimist kasutada ei saa, kuna moodustunud oksiidikiht ei ole stabiilne ega ka tihe ning materjal korrodeerub.

Vemo PK pakub anodeerimist alumiiniumist ja selle sulamitest valmistatud detailidele.  Antud katteliigi peamisteks eesmärkideks on detailide kaitsmine korrosiooni eest ja kulumiskindluse suurendamine. Lisaks kasutatakse anodeerimist ka dekoratiivsel eesmärgil, kuna oksiidikihti on võimalik keemiliselt erinevates toonides värvida. Kuna tekkiv oksiidikiht ei juhi elektrivoolu, on anodeering kasutusel ka elektriisolaatorina.

Meie värvivalik:

  • Naturaalne
  • Must
  • Sinine
  • Punane
  • Roheline